Головна / Питання відповідь / Самовільне зайняття земельної ділянки

Самовільне зайняття земельної ділянки

питання: Після смерті батька я приватизував земельну ділянку, який перейшов мені у спадок разом з нерухомістю. Але в наявності виявилося не 20 соток, як значиться в земельно-кадастровій книзі, а тільки 18. невідомо, коли і як (ще за життя батька) ці 2 сотки виявилися у сусіда, ніде ніяких документів із цього приводу немає. Підкажіть, будь ласка, чи можу я повернути ці 2 сотки землі і як? Чи понесе відповідальність сусід?

відповідь: В даному випадку має місце самовільне зайняття земельної ділянки, що є порушенням земельного законодавства України. Таке правопорушення унеможливлює власнику землі реалізувати своє право володіння, користування і розпорядження, а також порушує права користувачів (орендарів або осіб, володіють землею на праві постійного користування), а саме: право володіння і користування ділянкою.

згідно ст. 212 Земельного кодексу України (далі - ЗКУ) самовільно зайняті земельні території підлягають
поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування збитку, понесеного за час незаконного користування ними. Приведення земельних територій у належний для користування стан, включаючи знесення будинків, будівель і споруд, відбувається за рахунок граземельный участок фото. Кусок землиЖдан або юридичних осіб, які самовільно їх зайняли. Повернення проводиться за рішенням суду.

Таким чином, при самовільному зайнятті земельної ділянки, для відновлення меж вашої території, оптимальний
им для вас рішенням буде, насамперед, звернутися з письмовими зверненнями до відповідної місцевої ради за місцезнаходженням землі, а також до місцевого управління Держкомзему. У своїх письмових зверненнях вимагайте проведення перевірки з виїздом на ділянку і перенесення даних державного земельного кадастру на місцевості.

В разі, якщо такий шлях вирішення питання не допоможе, єдиним вірним виходом буде звернення до суду з вимогою про усунення перешкод користування своєю землею. так, немає. 2 ст. 152 ЗКУ встановлено, що власник території або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо такі порушення не пов'язані з позбавленням права володіння ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Добавить свой ответ на вопрос

Ваша електронна адреса не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені * *

7 + 5 =